Home

Jak rict rodicum ze cekame dite

je mi 25 a je jasný že rodičum se nemusim svěřovat jestli mužu mít už mimi.Ale je to těžký nevím jesli jim to mam oznámit nebo je mam postavit před hotovou věc.Mamka se tváří jak kdyby se to mě vubec netýkalo.Když mluvim o kamarádce co má malí tak jí třeba nenapadne se mě zeptat jestli chci taky a to o ní mluvim dost často.já vím že mě dost zkrityzuje ale jsem. Jak to říct rodičům? Založila: Terezia, 23. 08. 2016, 20:41 Vložit nový příspěvek. Terezia Vloženo 23.08. 2016, 20:41 Reagovat. Dobry den, je sice blbé se vás asi na to ptát, ale před 3 měsíci mi bylo 15.let. Zjistila jsem že jsem otěhotněla s přítelem, s kterým jsem uz rok

Jak říct rodičům, že se chceme vzít? 17.6.2019. Tradice žádání o ruku nevěsty se postupně proměňuje. Obvykle žádal mládenec rodiče o ruku jejich dcery, a pak se slavily zásnuby. V současnosti většinou nejprve požádá o ruku svoje děvče, zasnoubí se, a pak teprve řeší, kdy a jak to mají oznámit rodičům Navíc zrovna já na tu chalupu jedu s děckama maximálně dvakrát do roka. V létě, kdy by se to i hodilo, se tam vždycky nastěhuje na celé prázdniny ségra s třemi dětmi. Plus tam jsou naši. A za další: sestra je rozvedená a už ji vidím, jak přispěje na střechu, když věčně skučí, jak je na tom blbě s prachama

jak to mam říct rodičum že chci dítě Doktorka

1. Jak říct rodičům, že se vdávám? Otec to ještě neví a bojím se, že by tam mohlo dojít kromě křiku a urážek i k fyzickému napadení ze strany otce. Já samozřejmě budu stát při svém muži, ale přála bych si, aby rodiče o svatbě věděli a aby to vše proběhlo alespoň korektně bez urážek, vyhrožování a křik
  2. Jak přistoupit k samotnému rozhovoru. Vždy sdělujte tuto nepříjemnou informaci doma - v místě, kde se dítě cítí nejpohodlněji a nejbezpečněji.Vyberte si okamžik, kdy budete mít čas. Vypněte telefony a ničím jiným se nezabývejte
  3. Jak mám rodičům říct, že se mnou něco není v pořádku? - poradna, odpovědi na dotaz Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak mám rodičům říct, že se mnou něco není v pořádku?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata
  4. Když jsem kdysi čekala svoje první dítě, měla jsem z různých důvodů napjaté vztahy s rodiči, navíc bydleli daleko. Na to, abych jim říkala, že jsem těhotná, nebyla nálada ani příležitost. Nejdřív to nebylo vidět, pak jsme se docela dlouho neviděli my. Nakonec všechno prasklo, když jsem coby novinářka vystupovala v televizní debatě, břicho už se přehlédnout.
  5. Jak jim mám říct, že o nic nejde, že nepotřebuju nikam do blázince? Nikdy jsem s rodiči neměla bůhvíjaký vztah (s otcem nevycházím v podstatě vůbec). Nejspíš mi úplně přestanou věřit, kromě toho má matka spoustu problémů v práci a já jí nechci přidělávat další, mám strach, že by toho na ni bylo moc
  6. Jak to vypadá s poučením o menses, že se dívka mění v ženu, že jí čekají první lásky, zamilovanost, pokukování po klucích, vodění za ruce, první polibky. Ani tohle nebudete řešit? Začni mamku brát jako přítelkyni a ptej se jí na oblečení, kosmetiku, účesy, poraď se, jaké spodní prádlo nosit
  7. Jak ulehčit život alergikovi? Čistička vzduchu je jeden z největších pomocníků. Když zjistíte, že je vaše dítě alergik na roztoče nebo prach, určitě vám chvíli potrvá, než se s tím vyrovnáte. Výhodou dnešní doby je ale to, že se dá tomuto problému docela snadno přizpůsobit

Je mi 15 let a zamilovala jsem se do jednoho kluka. Jsme spolu zatím jen 2 týdny, ale já už přemýšlím o tom, kdy a jak to oznámím rodičům. Je tad Dobrý den, i přes to, že nemám s předkožkou žádný problém, už delší dobu přemýšlím o obřízce. Je mi 16 let a nevím, jak to říct rodičům tak, aby to neznělo divně a povolili mi to. Hlavně z důvodu hygieny. Mám problémy, že i po umytí penisu vidím na žaludu malé tvarůžky. Slyšel jsem, že je obřízka na tohle dobrá...že se žalud nepotí Jak tu holky pisou, rekni to co nejdrive, jak se to mamka dovi odjinud urcite by se ji to nelibilo jeste vic, mela bys ji to rict ty osobne, nejlepe i s pritelem u toho, aby te podporil a uvidis, ze se brzy budou tesit s tebou/vami na miminko. A tobe se ulevi, jakmile ji to reknes, at bude nakonec reagovat jakkoli Jak říct rodičům že jsem těhotná ? Denisa 13. 11. 2018 3:49. Ahoj, mám strašně velký problém. otěhotněla jsem s přítelem a oba jsme se rozhodli že nejlepší je jít na potrat jenže mi není 18 až za dva měsíce a háček je v tom že po potratu lékař musí oznámit rodičům že k němu došlo. moji rodiče si myslí.

Takže jsem sama se svojí hlavou, ze které už dost blázním a nevím, jak to mám řešit. Udělala jsem si nějaké testy na internetu, i když jim moc nevěřím, ale mám díky nim pocit, že opravdu potřebuju pomoct, že můžu mít tolik věcí.. Nemám možnost chodit k psychologovi sama, ale jsem si tak nějhka jistá, že mne. ahoj chtela jsem se zeptat deti si stezuji na jednu ucitelku ve sklce ze je zla na deti taha je za ruce za vlasky a min. tyden pry zbila moji dceru rikaji to deti rodicum a rodice mi potvrdili ze slyseli moji dceru plakat,mala mi nechce nic moc rict rika ze se boji pani ucitelky a ma zachvaty kdyz tam rano prijdeme ze do skolky nechce nikdy predtim to nedelala,riditelka nema cas az zitra.

Nevim, jak dlouho to vydržíš a chceš tajit (za sebe doporučuju nejmíň do 14.tt) známá to schválně vydržela až do 5. měsíce (břicho před příbuznýma schovávala, šlo jí to), aby jim to mohla oznámit tím, že na vánoční stromeček u rodičů navěsila papírky se jménem mimča a termínem porodu Diskuzní forum, které se zabývá problémy nešťastných lidí nebo lidí v depresi. Ostatní mohou těmto navštěvníkům pomoci vyřešit problém. Je zde možné se i nenásilně seznámit s kamarády nebo s budoucím partnerem. Portál se řadí mezi nejnavštěvovanější v České republice Jak mám říct, že u něho chci spát? Asi prve nakousnu nějak mamku, ale dost se bojím reakce táty. Prosím, budu vděčna za každou radu. Ahoj, pokud přítele znají a vychází s ním, tak úplně normálně. Začít přes mamku, pokud máte lepší vztah než s tátou, je rozumné. Třeba hozpracuje a budeš to pak mít lehčí

Jak to říct rodičům? Maminkám

Jak říct rodičům, že se chceme vzít? - Manželství

Podle me sikanovana ve skole nebyla, ikdyz zcela to vyloucene neni. Jak mluvi o tom, ze nenavidi Sejkorovou, tak to proto, ze na ni praskla rodicum, ze nechodi do skoly, takze kvuli tomu dostala zakaz PC. To ale neni sikana, to muze rict kdokoliv i omylem, nebo proste z nejaky momentalni zloby, to deti delaji, ale neni to sikana Az bude uspesnym rodicum jedinacka padesat let a uvedomi si, jakou chybu udelali, ze nemeli alespon jeste to druhe dite, tak ani za vsechny penize sveta si uz vlastniho potomka neporidi. A nechci byt oskliva, ale znam hodne manzelskych paru, kteri meli jedno dite a kdyz jim bylo po padesatce, tak buch - nestesti a nemaji nic jsem rada, ze jsem objevila tuto stranku. nevim uz jak dal, mam panicky strach z nemoci. Prosla jsem spoustu vysetreni a stale me pronasleduje to, ze nejsem zdrava a ze umru. Obcas to jde a pak dostanu nejaky impuls a zcnu se stasne bat, potit, soatne dychat a jsem nervozni. Musim to zaspat, ale mam male dite a to nejde. nevim co s tim a jak dal Prekvapuje mne, ze Ti gynekolozka nerekla. Myslim, ze je pozde. Myslim, ze bys to mela rict kazdopadne rodicum, at na to nejsi sama. A mela bys to rict i tomu klukovi, byt je to jak pises. Myslim si, ze ma pravo o tom vedet. Je to i jeho zodpovednost. Myslim, ze pokusit se toho zbavit vlastnimi silami je nejvetsi pitomost, kterou muzes udelat

Jak rika moje sestra, jde na to pekne od lesa. Us je to mesic co se manzilek snazi. Rika ze vsechno pochopil, a taky se podle toho chova. Ja jsem mu totis rekla, ze s nim chci skoncovat. Tak tet najednou vi, co mi chybelo, a jak se chovat. Problem je v tom, ze ja mam takovou neduveru. Jak jsem psala driv us ho tolik nemiluji Co na to rict Odjel v lednu bezet Jizerskou 50, cela rodina jsme jeli s nim jej podporit. Pak se dozvidam, ze si chodi s jinyma slecnama do kina.a doma tvrdi, jak je s kamaradem na pivu. Nevim jak vy, ale pro me je kino rande.. No nic, narodilo se druhe dite, situace se nezmenila A to je co rict . Top. Vojta Zkušený diskutér taky napsal ze to neni jednoduche ale resitelne to je.jde o to ze predpoklad je ze mam objekt zabezpecen plotem tak ze jak dite tak opilec by ho nezvladli.i kdyz k sikovnosti nekterych opilcu asi nemusim nic dodavat.presto kdyz se nam stalo ze do objektu vnikl jeden spoluobcan (1x za 4 roky. Začal som onanovať po 50 tke,manželka po prechode stratila záujem o sex a mne sex chýba.Kým sme mali sex aspoň raz za týždeň nepociťoval som potrebu sexuálneho uvolnenia.Ale ako som ostal bez sexu viac krát sa stalo že do rána som stiekol,bolo trápne meniť každé ráno obliečky tak raz za čas ak manželka a deti neboli doma som si vyhonil dával som pozor aby ma niekto.

Jak říct rodičům NE - iDNES

Stacilo tam prece jasat jak se hezky domlouvate, nechat zapsat ze ospodbaba doporucuje rodicum uzavrit dohodu 7/7 a nadale se domlouvat podle potreb ditete, jako to delaji doposud, rict ze super, ze si navzajem nejake alternativy mozneho predavani deti pripravite a spolecnou domluvou odladite. neni to tak lepsi Vztah mi funguje, skoro uz 4 roky. Mamince je 54 a tatinkovi 55.. kdyz si predstavim, ze bych ted mela dite a za 15 let by bylo rodicum 70let, desi me to. Meli nas se sestrou pozdeji a ja se bojim, ze si mych deti neuziji a ze ja si neuziji babicky a dedecka. Studuji ale na VS a zivit se zvladam jen tak tak A ver, ze uz tak male dite si vybere samo barvu, ktera se mu libi. Nez jsem to zkusila sama, taky jsem tomu neverila a klepala si na celo. Samozrejme kazdemu se libi neco jinyho. A kazda matka chce pro sve dite to nejlepsi. Ale spis bych se zamerila na to, co se libi diteti, nez tomu co se libi matce. Pochybuji o tom, ze dite bere cernou jako RE: Jak dlouho v porodnici po porodu? No prave ze jo! Byli nam ho vcera ukazat!!! S takhle cerstvym miminem uz lezou po cizich lidech. Ja jsem byla sice rada, ze ho vidim, ale neodpustila jsem si jim to rict. Bylo mi lito malyho Jeli k rodicum a u nas se stavili, necestuji zase po kamaradech ve velkym, aby to tak nevyznelo

Jak říct rodičům, že se vdávám? Vyjasněte si své role

Rodicum bych rekla ze je to tvuj zivot a jenom ty muzes roshodnout s kym budes zit a co dokazes a nedokazes odpustit. pokud pritele uz nechteji videt ok, ale ty si jeho partnerka a pokud s nim zustanes tak je to jejich problem ze se nedokazou na to povznest a prijet na navstevu Mel by byt zbytecny v pripade rozvodovych sporu. Tam by na pocatku mel jasne dat obema rodicum signal, ze pokud se budou snazit svuj spor prenaset na dite (tim ze budou omezovat jeho pobyt s druhym rodicem, pomlouvat ho, atd, muze to mit ve vaznejsich prokazanych pripadech dusledek svereni ditete druhemu rodici, a omezeni pobytu s iniciatorem

Jak říct dětem o rozvodu - Rodicka

Zavidim tvemu zrcadlu, ze te vidi kazdy den, zavidim tvym rodicum, ze s tebou mohou mluvit, zavidim satum, ze se dotykaji tveho tela, zavidim rtence, ktera zna chut tvych rtu, zavidim hrebenu, ze projizdi tve vlasky, zavidim kapkam deste, co te muzou hladit bez prestani. Pamatujte ze neni podstatne co dosahne ale jak se pritom citi jak se citi s vami. Pokud nekdo nebyl poctvy jak se muze s pichlavou kouli v srdci z takoveho stesti radovat. Chcete-li aby se dite naucilo zit poctive je treba aby si naucilo vazit hodnoty lidske prace Chtěl sem, aby šla bydlet ke mně i s dítětem, aby dítě mělo lepsi podminky a hlavně mamku i tatku. Jenže ona nechce jit, s tvrzenim, že tu nikoho nezna..(ale spis to vypada ze chce dite, aby mela penize) Je to tak 50km od jejiho bydliště (je to Brno), zde by dítě mělo více možnosti a podmínek Udelat partnerce takovej orgasmus na ktery nikdy nezapomene rano znova pak udelat romantickou snidani a pak ji rict,ze je konec. mazel. MUJ ROZCHOD JSEM DO DNESKA NEPOCHOPIL, 26LISTOPADU BYLA U ME SE SLOVY JAK JI CHYBIM. A ZE MAM 28 LISTOPADU PRIJET K NI,ZE SE BUDE TESIT. NO A MISTO TOHO PRIJELA POLICIE ZE OBTEZUJI SVOJI BYVALOU PARTNERKU

Jak mám rodičům říct, že se mnou něco není v pořádku

Těhotná? 10 nejoriginálnějších způsobů, jak oznámit, že

1. Chci rict,ze ne vzdy to je takovy extrem,ale upozornit na to,jak uz jsem psala v jedne diskuzy,pro mne cert do decke dusicky,sveta,nepatri,nic ve zlem k nikomu,ale stejny nazor sdilela i psycholozka a logopedka** Neumim to uplne vysvetlit do pismen,ale asi tusim,co vidi dite,kdyz vidi certa*
  2. Pokud navic ucitel ma dite 6 hodin, jen aby ho vratil rodicum s tim ze maji za ukol ho ve zbylem case a unavene neco ucit, tak to je selhani systemu vyuky. Je blbost dat dite do skoly abych se dozvedel ze ho musim doma vecer ucit matiku, cestinu a tvorit nejaky projekty
  3. am vim ze delam chyby a ze jsem zrovna nebyla vysnene dite..asi pred dvema rokama jsem se zacala sebeposkozovat ziletkou citila jsem se lip citila jsem teplo ktere se mi rozleva.
  4. AKTUALIZOVÁNO: Tři miliony korun dostanou rodiče za čekání na zbytečnou smrt své dcerky Mii (1). V inkubátoru ve Fakultní nemocnici Hradec Králové holčičku napadla infekce, která vyvolala zánět a trvalé poškození mozku. Nemocnice však vinu odmítala, stejně jako zaplatit odškodné. Leona Hradická s manželem Bronislavem z Novobydžovska původně požadovali 6 milionů.
  5. V tom dite sedelo a spalo dite v autosedacce, tipla bych tak na 5 let.. Hned jsem si toho vsimla jak jsem zaparkovala....Auto nemelo otevreny okynko. Kolem neustale prochazelo spousta lidi, maninek s detma a kocarkama, nikdo nic, i kdyz se mi zdalo, ze dost lidi si toho vsimlo...., nekdo se i pozastavil a sel dal...

to si pak uzijes ;) ale zase: Marek je uz samostatny, i kdyz trosku zazdil ctenarsky denik, Matous ten vlastne taky dobry ( u nej je blbe, ze jak tam nebyla dlouho ucitelka a delali prd a jeste jsou tam deti co fakt uceni nedavaji, tak jsou hodne pozadu a ma tuny ukolu pokazde ) je nauceny, ze prijde ze skoly da si chvilku pauzu a jdeme na to. Jak se žije s hypotékou Zakoupení vlastní střechy nad hlavou bývá - vzhledem k cenám bytů a rodinných domků v porovnání s příjmy většiny české populace - bez využití hypotéky či jiných typů úvěru velmi obtížné Rekl jsem rodicum, ze nejdriv musi to dite naucit chodit a pak az lyzovat.... i pres nalehani paninky. Decko skoncilo u konkurence ;-) 0 / 0 26.1.2012 15:13 dluhousek z narodni fronty Spis by rodice meli rict na ferovku, ze to tak chteji oni. +1 / 0 26.1.2012 15:48 Carrissa Re: s prominutim a jak se také píše před vámi, je v. AHOJ holky.Mne materstvi vzalo pritele.Kdyz jsem mu rekla,ze cekame druhe dite,tak rekl,ze kdyz se narodi,tak pujdem od sebe.Tak jsem sla.Mam zdravi detiCKY a jsem za to rada.Ahojky Hana. ZDUR damy, me zene vzalo materstvi pekna prsa Radek Karvina Uc.na toto v podstate je naly pan.doporucujem odklad 4!!!detem.rodice o odkladu nechzeji ani slyset.jejich dite je dle nich naprosto v pohode..ano pak bude mit velke problemy..podepisuji nam papir.ze my jim odklad navrhly a do poradny doporucily...tim to pro nas hasne...kazdy sveho stesti strujce..ale prave takovym ty dvojly patri(uz kvuli rodicum)ze treba si reknou.asi mel byt jeste v ms

Jeste mne jedno ceka ve 20 tydnech.To se ted dela standartne aby se podivali jestli ma dite nejake vady a pripadne se da i zjistit pohlavi.Toto echo se muze i odmitnout pokud radeji nechces vedet jestli je dite postizene nebo ne.Ja jsem si chtela nechta rict co to bude ( u dcery jsme to vedeli), ale rozhodla jsem se to tentokrat nechat jako. třetí dítko. ano či ne - Dáma.cz . petulka5: hojky...jak mi je?des bes,sileny...skvele si vsechno vyziram a uz se nemuzu dockat az to bude za mnou.vsichni strasi brzkym porodem a babi se na me dneska podivala a rika:kdepak,jen tak rodit nebudes...bricho mas hned pod prsy,hodne nahore...zada bolej,doufam ze zase nezkoncim v nemocnici,kosti bolej..vsechno boli :D jen jsme stastny a.

Rict rodicum ze narazila do otevrenejch dveri.Myslim si ze ani rodice,nebo pritel to nejak kotlit nebudou.Bud rad ze se ji nic nestalo.Pomoc si nabizel,omluvu si snad taky udelil tak to treba nebude tak zly..Hlavu hore. Po te co dojeli policajti a zacli sepisovat tak dedek otocil a ze sem jel jak dobytek ,ze sem ho srazil schvalne a komu. @porjk No, ja tedy musim rict, ze prakticky hned po revoluci zacali nasi mne i sestre se stavebnim sporenim a drzeli a platili ho az do konce nasich studijnich let na vysokych skolach (v mem pripade tedy do roku 2010). Nikdy jsem ho nevyuzila, prakticky hned po skole jsem odjela pracovne do zahranici, kde jsem si z platu normalne pronajimala byt a platila najem

Video: Jak říct rodičům o sebepoškozování? Najděte odvahu se

Jak říct rodičům, že se holím? - Poradte

rodicum.c

1. Pak by vedela,ze i kdyz se rodice snazi sebevic., jsou deti,ktere mohou jak rodicum tak i ostatnim hostum pobyt v restauraci opravdu otravit. 0 / 0 6.5.2005 13:0
  2. Muzu jen rict , ze pokud by me rodice zkouseli omezit to co me bavi, tak by mi to rozhodne vadilo. tak je potreba tem detem a jejich rodicum vysvetlit, ze kdyz uz u toho sedi, tak musi mit neco jako kvalitni zidle nebo kreslo a dbat na to jak sedi. Vim, ze znim jako ucitelka ze zakladky, ale ono to vazne zpusobuje tezke vady..
  3. Qlindo,samozrejme,ze kazda matka to citi jinak,kolikrat se mi dokonce stalo,ze mne nejaka zena poucovala,jak mam na kluka a kdyz to same potom delal jeji kluk,-tak jednala uplne jinak nez jak radila mne-je to o tom,jak to citi matka. Ale obavam se,ze kdyz dite sili v pokoji kvuli spadle vezi a nikdo si ji nevsimne,ze je to horsi nez kdyby.
  4. lekari jej nemuzou jen tak ''zabit'', je to spolecensky konsensus a ustanoveno na zaklade domluvy odborne obce tak, jak jsem napsal vyse. a je k tomu treba prisne medicinske indikace (genetika, ultrazvukove potvrzene tezke vyvojove vady), a vse je rodicce nabidnuto k uvazeni, pokud s postupem nesouhlasi, muze dite donosit a porodit takove, jake j
  5. Ja to vidim tak, jak jsem napsal. Ostatne, I male dite, kdyz se narodi, a jeste neni indoktrinovane zadnymi nazory cizich lidi, vnima vlastnicke pravo - samozrejme predevsim a pouze vzhledem ke sve osobe. To dite netusi, ze ma ci nema pravo na to, aby mu tu hracku nekdo bral, no rozhodne se mu to nelibi :-
  6. Jak říct rodičům, že mám kluka

Jak říct rodičům, že chci obřízku? Odpovědi

1. Bojím se říct rodičům, že jsem těhotná Maminkám
  2. Jak říct rodičům že jsem těhotná ? - diskuze na Maminka
  3. Zpověď Jak říct rodičům že potřebuju psychologa ZPOVĚDNICE
  4. Děti si v MŠ stěžují na učitelku, že zbila moje dítě
  5. Jak oznámit těhotenství doma, originálně? - Diskuze
  6. Zpověď Jak říct rodičům, že jsem bisexuál? ZPOVĚDNICE
  7. Jak říct rodičům, že chci spát u přítele? - Diskuze

Jak říct rodičům že chci byt se svým klukem ? Odpovědi

1. Jak říct rodičům, že jsi těhotná Proslečny
  2. Jak říct rodičům, že jsem na kluky? - Poradna - NaKluky
  3. Diskuze Jak naučit dítě - Rodičům
  4. Jak říct rodičům že chci byt se svým klukem ? - poradna
  5. Jak mám říct rodičům, že jsem gay? - Poradna - NaKluky
  6. Poradna: Jak říci rodičům, že jsem gay? - iDNES
  • Úřad práce mladá boleslav rekvalifikace.
  • Parkovací stání praha 6.
  • Interiérová dlažba hornbach.
  • Vafle v silikonové forme recept.
  • Vodopád pardubický kraj.
  • Animace powerpoint.
  • Formule 1 1 18.
  • Vtipné obrázky psů.
  • Utah trest smrti.
  • Lotte world korea attractions.
  • Us and them pink floyd.
  • Autem na lysou horu.
  • Jak oznámit těhotenství diskuze.
  • Americké filmy 60. léta.
  • Mudr ovečka lipov.
  • Levné letenky sydney.
  • Hancock youtube.
  • Rivotril je svinstvo.
  • Kutvirtovo kloktadlo nezadouci ucinky.
  • Rock club error.
  • Bod zvratu příspěvek na úhradu.
  • Stehy vyšívání.
  • Výměna čepu řízení fabia.
  • Elysium film.
  • Opice délka života.
  • Notebook hp envy.
  • Galgo de la estrella.
  • Vaclav 4.
  • Největší družice neptunu.
  • Pronájem garáže krupka.
  • Radio okay.
  • Amaryllis pestovani.
  • Prodlužování dne 2019.
  • Polévky z ryb.
  • Letní tábory v zahraničí.
  • Přehrávač videa z internetu.
  • Krokodýli na bali.
  • Plastová nebo betonová jímka.
  • Autosedačky 9 18 maxi cosi.
  • Vinnetou wiki.
  • Karlova univerzita filozofická fakulta.